Kuchyňa a jedáleň

Kuchyňa a jedáleň

Nábytok do kuchyne a jedálne Jedáleň je v dnešnej dobe veľmi dôležité, aj keď trochu podceňované miesto. Všetko preto, že nie každý byt má dostatok miestností na pridelenie jednej z nich. A čo tak spojená kuchyňa a jedáleň s obývačkou? Ak sa však nemôžete pochváliť veľkým domom či bytom, oplatí sa zariadiť aspoň jedálenský kút spojený s obývačkou či kuchyňou. Dá sa oddeliť zástenou alebo kuchynským ostrovčekom, ktorý poslúži aj ako pracovná doska či stôl.

Jedálenský stôl

Bez ohľadu na to, či si zariaďujete jedáleň, kuchyňu alebo obývačku s kuchynským kútom, určite sa pýtate, aký nábytok do jedálne zvoliť, aby jej dodal jedinečnú atmosféru. Samozrejme, najdôležitejším kusom nábytku v tejto miestnosti je praktický jedálenský stôl. Ak interiér nie je veľký, oplatí sa rozhodnúť pre rozkladací model – keď vás navštívi rodina alebo priatelia, môžete všetkých usadiť za jeden stôl. Tento kus nábytku by nemal byť príliš veľký, potom bude len prekážať. Nemôže však byť príliš malý – v tomto prípade budú ľudia, ktorí s ním jedia, jednoducho nepohodlní a príliš preplnení.

Optimálna šírka jedálenského stola je cca 90-100 cm, vďaka čomu naň ľahko položíte riad s jedlom. Ak vaša jedáleň nie je príliš veľká, oplatí sa kúpiť okrúhly alebo oválny stôl. V takomto interiéri bude pôsobiť oveľa lepšie. Jedálenský stôl vám má slúžiť dlhé roky, preto by mal byť odolný – to zaručujú kvalitné materiály, ktoré boli starostlivo zušľachtené.

Stoličky do kuchyne a jedálne

Pohodlné stoličky sú ďalším nevyhnutným kusom nábytku do jedálne. Ktoré jedálenské stoličky je najlepšie kúpiť? Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že nemusia byť kompletné so stolom. Ba čo viac – môžu byť jeho opakom. Pri drevenom jedálenskom stole privítame napríklad: stoličky z plastu, priehľadné stoličky duchov, ktoré sú mimoriadne obľúbené už niekoľko sezón, alebo biele plastové stoličky v škandinávskom štýle.

Jedálenské stoličky môžu byť tiež čalúnené. Tento pohodlný nábytok sa hodí najmä do domácností, kde sedenie za stolom nekončí jedením. Po jej skončení sa o dojmoch z plynúceho dňa podelia niekedy rodinní príslušníci spolu s hosťami inokedy. Nemenej zaujímavým riešením by boli stoličky s podrúčkami, ktoré poskytujú viac pohodlia, no môžu zabrať o niečo viac miesta. Samozrejme, stôl a stoličky nie sú jedinými kusmi jedálne, ktoré si musíte kúpiť.

Osvetlenie kuchyne a jedálne

Dôležité pri úprave jedálne je aj osvetlenie – lampa nad stolom a bočné osvetlenie v podobe nástenných svietidiel, ktoré vytvoria v interiéri neopakovateľnú atmosféru. Vo všetkých svietidlách sa oplatí použiť žiarovky, ktoré vyžarujú svetlo s teplou farbou, pretože pokrmy vyzerajú oveľa prirodzenejšie, a tým aj chutnejšie! Je mimoriadne dôležité, aby bola doska stola osvetlená rovnomerne – ideálnym riešením by bolo nainštalovať lampu, ktorá by bola vycentrovaná dosť nízko nad ňou.

Komody a poličky do kuchyne a jedálne

Nemôžete zabudnúť, že pri stole je príborník alebo komoda – budete si do nich môcť uložiť riad, sklo, obrúsky a obrusy. Farba nábytku by mala byť zladená s farbami interiéru. Jedáleň zariadenú v klasickom štýle skvele doplní kvalitný drevený nábytok, ktorý možno kombinovať so sklenenými alebo kovovými prvkami. Ak však vo vašom interiéri bude dominovať futuristický štýl, spadajúci do zóny minimalizmu, oplatí sa zvoliť sklenené prvky – dostupné sú v rôznych farbách a odtieňoch.

V našej bohatej ponuke nájdete riešenia, ktoré budú fungovať v menších aj väčších jedálňach. Rôzne štýly, starostlivo vybrané materiály a univerzálne farby znamenajú, že si tu nájde to svoje mnoho ľudí.

Zobrazených 1–28 z 493 výsledkov

Follow us on Social Media