Kuchyňa

Kuchyňa

Úzka kuchyňa je veľká výzva! Nielen, že je zvyčajne malý, ale aj nezvyčajný. Človek, ktorý to zariaďuje, sa len ťažko rozlúskne. Úzka kuchyňa si vyžaduje vhodný plán. Na to, aby ste si s jej zariadením poradili, však stačí pár trikov. O niektorých z nich si povieme o chvíľu. V dnešnom príspevku sa však najviac zameriame na odpoveď na otázku: ako sa zmestí stôl do úzkej kuchyne a z čoho si môžeme vyberať s prihliadnutím na modely kuchynských stolov.

Ako zariadiť úzku kuchyňu

Kuchyne založené na úzkom pláne nájdete najčastejšie v bytoch v blokoch. Majitelia takýchto miest veľmi dobre vedia, že zariadiť malú funkčnú kuchyňu nie je jednoduché. Našťastie existuje niekoľko trikov, ktoré vám umožnia využiť túto miestnosť na maximum. V prvom rade stojí za výber kuchynského nábytku podľa veľkosti. Využime priestor naplno, najlepšie až po strop. Vďaka tomu získame priestor na uloženie ďalšieho riadu či produktov. Mali by sme dbať aj na správne stropné osvetlenie a na to, aby bola kuchyňa čo najsvetlejšia. Nábytok vo vysokom lesku (od ktorého sa odráža svetlo!) Pomôže opticky zväčšiť úzku kuchyňu.

Čo ešte môžeme urobiť? Domáce spotrebiče vyberajme s neštandardnými, menšími ako tradičnými rozmermi, aby nezaberali priveľa miesta. Všetky kompaktné riešenia sú cenovo najdostupnejšie! Rozhodnime sa aj pre jednoduchý štýl aranžovania. Moderný minimalizmus bude najlepší. V malých kuchyniach je mimoriadne vhodné uplatniť zásadu „menej je viac“. Okrem múdreho plánovania priestoru a udržiavania poriadku treba najviac dbať na funkčnosť nábytku.

Správny nábytok je kľúčom k úspechu Už sme si povedali, že ak je naša kuchyňa obzvlášť poddimenzovaná, je najlepšie použiť nábytok na mieru. Zdôraznime, že nemôžu byť príliš hlboké, pretože vzhľadom na úzky priestor sa budeme snažiť ušetriť čo najviac centimetrov na šírku. Ak dáme cez celú jednu stenu kuchynské skrinky a základné vybavenie, na druhej strane nám zostane miesto na dosku. Aby sa zachovala konzistencia usporiadania, je najlepšie kupovať domáce spotrebiče v vstavanej verzii. Ďalším trikom, ktorý sa v úzkej kuchyni oplatí použiť, je vzdať sa úchytiek na skrinkách v prospech tých, ktoré sa uzatvárajú systémom tip-on (hovorovo „cvak“). Maximalizujme priestor v rohoch inštaláciou rohových skriniek. Skvele poslúžia aj systémové zásuvky, ktoré vám umožnia uložiť množstvo kuchynských doplnkov a potravín. Okrem toho by každá kuchyňa potrebovala kuchynské stoličky a vhodný praktický stôl. Aký by však mal byť úzky kuchynský stôl, aby mohol bez prekážok stáť aj v malej miestnosti?

Zobrazených 1–28 z 70 výsledkov

Follow us on Social Media