Kreslá a taburety

Kreslá a taburety

Každý si po náročnom pracovnom dni zaslúži chvíľku relaxu. Nie je nič lepšie, ako si sadnúť na pohodlnú pohovku alebo mäkké kreslo. Kreslá a taburety sa najčastejšie umiestňujú do obývacích izieb, no dobre poslúžia aj v mládežníckych izbách či dokonca spálňach.

Pohodlné kreslá a taburety do obývačky sú zárukou relaxu po každom náročnom dni. Patria k najobľúbenejšiemu oddychovému nábytku a vďaka ich funkčnosti a pestrosti farieb je ľahké vybrať si model, ktorý dokonale ladí s daným aranžmánom. Čalúnené kreslá sú ideálne na sledovanie televízie a čítanie kníh, ako aj na spoločné trávenie času s rodinou či priateľmi.

Na čo si dať pozor pri kúpe čalúnených kresiel

Každý z nás sníva o tom, aby nové kreslá a taburety dokonale zapadli do obývačky a zároveň plnili svoju voľnočasovú funkciu. Pohodlie, ktoré je kľúčové, však nie je jediným kritériom výberu.

Pri zvažovaní nákupu toho správneho kresla je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Ergonómia je prvou a v podstate kľúčovou vlastnosťou, ktorú treba dodržiavať. V tomto prípade veľa závisí od našich individuálnych predispozícií, preto by sme si tvar nábytku a jeho tvrdosť mali prispôsobiť sami. Dôležité je aj zamýšľané použitie nábytku. Iným kritériom sa budeme riadiť pri výbere kresla do práce a iným pri hľadaní nábytku, ktorý plní voľnočasovú funkciu. Veľmi dôležitými vlastnosťami sú aj jeho rozmery a usporiadanie nábytku v obývačke.

Rozmery kresla a taburety

Hĺbka kresla by nemala byť menšia ako 40 cm, pričom jeho šírka by nemala byť menšia ako 50 cm. To zaisťuje správne držanie tela a pevnú oporu pre našu chrbticu. Nesmierne dôležité je tiež poznať druh použitého materiálu a výplň nábytku. Ďalším krokom pri výbere správneho ležadla je výber farby čalúnenia tak, aby nový kus nábytku ladil s celkovým dizajnom interiéru. Posledným kritériom je určite cena produktu. Do toho najlepšieho modelu sa oplatí investovať a postarať sa nielen o pohodlie, ale aj o svoje zdravie.

Zobrazených 1–28 z 434 výsledkov

Follow us on Social Media