Jedálenské stoly

Jedálenské stoly

Jedálenské stoly musia byť praktické. Začnime tým, že jedálenské stoly pre malú kuchyňu musia zaručiť pohodlie pri používaní. Nemá zmysel zavádzať do aranžmánu stôl, ktorý nebude plniť svoju funkciu, bude sa kývať alebo sťažovať pohyb. V prvom rade sa rozhodnime, na čo bude stôl v úzkej kuchyni slúžiť. Ak len na prípravu jedál, nemusí mať pôsobivú veľkosť. Ak s ním však mienime jesť, bolo by dobré, keby mal povrch, ktorý by zabezpečil komfort pri používaní príboru.

V druhom prípade musia byť súčasťou kuchyne aj kuchynské stoličky. V ideálnom prípade budú mať nekomplikovaný tvar a budú vyrobené z ľahkého materiálu (napr. polypropylén). Senzačným riešením sú skladacie stoličky, ktoré po dojedení môžete zložiť a zasunúť za skrinky, prípadne priložiť k stene. Čo sa týka tvaru nášho kuchynského stola, vezmime do úvahy fakt, že „úzka kuchyňa“ nemusí nutne znamenať „úzky stôl“. Podľa usporiadania nábytku si môžeme vybrať malý štvorcový stolík, ktorý z hľadiska využitia pôsobí mimoriadne dobre.

Skladací jedálenský stôl namontovaný na stenu Pri zariaďovaní kuchyne je väčšinou na prvom mieste voľne stojaci nábytok (stôl a stoličky). Ale stále máme veľa nápadov na stôl v malej kuchyni. V niektorých miestnostiach môže byť takmer jedinou možnosťou pripevnenia skladacej stolovej dosky na stenu. Výhodou tohto prístupu je, že stôl sa rozloží len vtedy, keď je to skutočne potrebné, napríklad pri rannej káve alebo večeri.

Skladací jedálenský stôl pre malú kuchyňu vyžaduje pevné upevnenie a špecifickú podporu. Na svojom povrchu by mala udržať nielen taniere s riadom. Musíme byť pripravení na to, že sa o neho z času na čas môže niekto oprieť, a to aj nevedome. Skladacie stoly do malej kuchyne by preto mali byť navrhnuté tak, aby vydržali tlak. Ak nepatríme do skupiny „zlatých ručičiek“, najlepšie je v takomto prípade požiadať o pomoc odborníka. Oplatí sa však investovať do odbornej pomoci, pretože nástenná doska sa ako stôl do úzkej kuchyne bude hodiť.

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.