Pohovky

Pohovky

Pohovky sú mimoriadne obľúbené typy nábytku do obývačky, ktoré sa najčastejšie vyberajú do obývačky. Mnoho ľudí používa výrazy „pohovka“ a „gauč“ na označenie toho istého produktu, ale realita je taká, že tento nábytok má trochu inú históriu. Tradičná pohovka sa nazývala aj otoman. Jeho charakteristickým znakom bola nízka výška sedadla, mäkkosť a pohodlie pri používaní. Bolo to na pohovke, kde ste mohli zaujať polohu naklonenia. Na druhej strane gauč bol o niečo vyšší, tuhší a často skladací kus nábytku. Dnes sa hranica medzi pohovkami a pohovkami trochu zotrela, pretože existuje veľa rozkladacích pohoviek a mäkkých pohoviek.

Moderné sedacie súpravy a pohovky

V tejto sekcii nášho sortimentu nájdete široký výber pohoviek. Nechýba ani nábytok s inovatívnymi funkciami a moderným dizajnom. Pohovka pre obývaciu izbu alebo inú miestnosť by mala byť vybraná tak, aby zdôraznila módny dekor. Dôležitá je aj jeho veľkosť a tvar, pretože možností je veľa. Moderná sedačka môže byť dvoj, trojmiestna alebo väčší kus nábytku. Existujú aj neštandardné riešenia, napríklad rohové sedacie súpravy. Pri kúpe sa oplatí zvážiť, či je správnou voľbou dvojsedačka, alebo možno väčšia.

Klasická pohovka a rohová sedacia súprava sú kusy nábytku, ktoré majú väčšinou rozkladaciu konštrukciu. Dôležitá je nielen možnosť ich rozloženia cez noc, ale aj to, že tento nábytok je niekedy vybavený úložným priestorom na lôžkoviny a často má nastaviteľné opierky hlavy alebo nastaviteľné opierky nôh. Moderné pohovky a sedačky sa vyznačujú rafinovaným dizajnom a jednoduchou formou. Tento nábytok je dokončený s dôrazom na každý detail a dokonale sa hodí k moderným aranžmánom. Naša ponuka zahŕňa módne a obľúbené sedacie súpravy v námorníckej modrej, fľaškované zelené sedacie súpravy, šedé a béžové sedacie súpravy, ako aj kožené a ekologické kožené sedacie súpravy.

Pohovka na spanie

Nábytok s funkciou na spanie je veľmi obľúbený najmä medzi ľuďmi, ktorí si zariaďujú malé byty a domy. Keď je priestor obmedzený, počítajú sa multifunkčné riešenia, a to sú pohovky s funkciou spánku. Dajú sa cez noc rýchlo a pohodlne zložiť a cez deň zase zložiť. Je to skvelá možnosť do obývačky, ale aj do detskej a tínedžerskej izby. Prezentované rozkladacie pohovky sú nábytkom, ktorý zaisťuje vysoký komfort používania v rozloženom aj zloženom stave. Pohovka s funkciou spánku teda môže slúžiť ako posteľ, ktorá sa používa každý deň.

Pohovka na spanie je pohodlnou alternatívou sedačiek a postelí najmä v menších bytoch a domoch. Tento typ nábytku sa bude hodiť takmer do každého aranžmánu. Pohodlie pri používaní rozkladacej pohovky, ako aj možnosť pohodlného ukrytia posteľnej bielizne do nej zodpovedá jednoduchý a spoľahlivý rozkladací mechanizmus. Dôležité je aj to, že veľká časť sedacích súprav má odpružené, primerane tvrdé sedáky a opierky, a teda v rozloženom stave poskytuje vysoký komfort spánku – takmer ako na plnohodnotnom matraci.

Pohovky, ktoré sa hodia do každého interiéru

Ponuka pohoviek je veľmi široká a pestrá. Ponúkame tak veľký výber salónikového nábytku, že si každý nájde vhodný model pre akékoľvek usporiadanie. Jednotlivé sedacie súpravy v našom sortimente sa líšia veľkosťou, funkčnosťou a dizajnom. Vybrať optimálnu veľkosť pohovky nie je ťažké – stačí si zmerať miestnosť a zvážiť, koľko miest má sedačka poskytnúť. Vybrať perfektné farby a materiál je o niečo náročnejšie, pretože ponuka je obrovská.

Ponúkame sedacie súpravy do každého interiéru. Ľahko medzi nimi môžete vidieť nábytok s nadčasovou estetikou: s neutrálnou farbou čalúnenia a jednoduchým tvarom – takéto pohovky dokonale zapadnú do väčšiny súčasných aranžmánov. V ponuke máme aj sedacie súpravy s výrazným dizajnom: retro, industriálny, rustikálny, škandinávsky a v mnohých ďalších štýloch. Výber dizajnovej sedačky je skvelým rozhodnutím, keď ste fanúšikom výrazného nábytku s výraznejšími farbami a zaujímavou formou. Zelená sedačka sa perfektne hodí do retro či eko aranžmánu a sivá sedačka sa bude hodiť k škandinávskemu aranžmánu. Pri hľadaní kusu nábytku pre glamour interiér stojí za to venovať pozornosť pohovkám s velúrovým čalúnením – dokonale sa hodia k takým štýlovým a elegantným interiérom. V našej ponuke nájdete aj sedacie súpravy, ktoré budú skvelou voľbou do detských a tínedžerských izieb. Detské pohovky môžu byť o niečo menšie a farebnejšie ako nábytok do obývačky. Pohovka pre mládež sa nemusí veľkosťou líšiť od nábytku pre dospelých.

Zobrazených 1–36 z 129 výsledkov