Detská pohovka pre deti

Detská pohovka pre deti

Pri zariaďovaní detskej izby stavte na multifunkčnosť. Nezabudnite, že nezariaďujete len spálňu, ale aj miestnosť na hry, hru, štúdium a oddych. Zariaďte detskú izbu tak, aby sa v nej príjemne trávilo cez deň aj v noci. Jedným z kusov nábytku, ktorý tomuto predpokladu vyhovuje, je detská pohovka pre deti. Cez deň bude v podobe pohovky ako stvorená na hranie, štúdium a návštevu priateľov, v noci zase perfektná posteľ. Ak sa pýtate, akú rozkladaciu pohovku pre svoje dieťa vybrať, prečítajte si tento článok. Nájdete tam tipy na zariaďovanie detskej izby pre chlapca a dievča.

Pohovka s funkciou spánku – najlepší nápad na usporiadanie detskej izby

Detská izba je často jednou z najmenších izieb v dome. Zariadiť ju tak, aby bola funkčná, vkusná a poskytovala deťom pohodlie, je skutočná výzva. Našťastie prichádza na pomoc multifunkčný nábytok, ktorý nielenže zaberá málo miesta, ale plní aj niekoľko úloh. Dokonalým príkladom je detská rozkladacia pohovka pre deti, ktorá je zároveň pohovkou, posteľou a niekedy aj úložným kontajnerom. Zložená cez deň zaberie málo miesta a pôsobí ako pohovka, na ktorej sa dieťa môže pohodlne usadiť s kamarátmi, v tichu relaxovať alebo čítať knihu, pričom v noci sa nelíši od bežnej postele.

Za zmienku tiež stojí, že rozkladacie sedačky pre deti sa vyznačujú dizajnom vhodným pre malých užívateľov. Rôznorodosť farieb a vzorov detských sedacích súprav uľahčuje každému vybrať si ten správny model pre svoje dieťa. V predajniach nájdete modely zdobené postavičkami z rozprávok, farebné kresby, vtipné vankúše a iné. Kreativite výrobcov sa medze nekladú!

Detská pohovka pre dievča

Všeobecne sa verí, že malé dievčatká milujú ružové interiéry, kvetinové motívy, hviezdy, mašle a iné sladké dekorácie. Niekedy je to, samozrejme, pravda, ale netreba zovšeobecňovať a hádzať všetky malé ženy do jedného vreca. Stojí za to zariadiť detskú izbu pre dievča v súlade s jej očakávaniami, berúc do úvahy jej záľuby, záujmy a vášne.

Napríklad, ak má vaša dcéra rada mačky alebo sa zaujíma o jazdu na koni, môžete jej do izby umiestniť rozkladaciu pohovku pre dieťa, ozdobenú jej obľúbenými zvieratkami. Ak je naopak fanúšikom niektorej z obľúbených rozprávok, vždy jej môžete izbu vybaviť rozkladacou, detskou sedačkou s vyobrazením postavičiek z tejto rozprávky. Možností je veľa! Ak však máte pochybnosti o tom, ktorý model zvoliť, požiadajte o radu svoje dieťa. Na zariaďovaní svojej izby sa nepochybne s radosťou zúčastní.

Rozkladacia pohovka pre chlapca

Pohovka pre chlapca by sa mala vyberať aj na základe jeho individuálneho vkusu a rovnako ako v prípade dievčat môže byť akékoľvek zovšeobecňovanie škodlivé. Nie každého malého muža predsa zaujíma futbal a autá! Trh s čalúneným nábytkom je skutočne široký, a preto sa oplatí pátrať hlbšie, aby ste našli dokonalý model pre svojho syna. Snáď najlepším chlapcom bude rozkladacia pohovka s obrázkom jeho obľúbeného superhrdinu alebo postavy z hry?

Pri kúpe rozkladacej pohovky pre dieťa je potrebné pamätať na to, že ako deti rastú, menia svoje preferencie a to, čo sa im páči teraz, im bude nejaký čas vadiť. Ak nechcete čeliť tomuto problému, vždy môžete vybrať jednosedačku pre dieťa v jednotnej, tlmenej farbe a zladiť ju s ozdobnými vankúšikmi, ktoré sa neskôr budú dať ľahko vymeniť.

Rozkladacie kreslo na spanie pre dieťa

Jednokreslo pre dieťa je riešením veľmi podobným rozkladacej pohovke, oproti nej však zaberá oveľa menej miesta a ľahšie sa presúva. Vzhľadom na zaujímavé farby a zaujímavý dizajn detských kresiel na spanie, ktoré sú dostupné na trhu, nepochybne nájdete model vhodný pre vaše dieťa. Pri výbere modelu postieľky do detskej izby vo vašej domácnosti však nezabudnite venovať pozornosť kvalite jej spracovania a vybavenosti. Deti často farbia čalúnenie, preto je dôležité, aby sa dal ľahko vyčistiť bez poškodenia povrchu nábytku.

Sedačka pre dieťa – nezabudnite na doplnky

Pri zariaďovaní izby pre dieťa do nej vdýchnite pozitívnu energiu, optimizmus a mágiu. Stačí pár starostlivo vybraných doplnkov, aby interiér nabral útulnosť, charakter a teplo. Ako to spraviť? Umiestnite na detskú pohovku vankúšiky v tvare hviezdičiek, obláčikov alebo zvieratiek, položte niekoľko obľúbených plyšákov vášho dieťaťa do radu a zaveste nad pohovku roztomilé vaty vo vybranej farbe. Investujte do niekoľkých malých doplnkov a uvidíte, ako málo stačí na to, aby ste svojmu dieťaťu vytvorili malý raj na zemi!

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky