taburet
Nezaradené

Taburetky

Taburetky

Taburetka je nenápadná sedačka, ktorá však dobre funguje v bežnom živote. Taburetky do predsiene sú už roky veľmi obľúbené. Kedysi sa používali najmä v kuchyni na kuchynský stôl, dnes sa vďaka dizajnovým zmenám a obohateniu ich sedadiel o rôzne poťahové látky s chuťou využívajú aj v obývačke. Pri výbere taburetu je vhodné zvážiť, aký štýl bude vhodný do daného interiéru. Trochu iný model zapadne a bude mať praktické využitie v kuchyni a iný v predsieni či spálni.

Prezentované taburetky do predsiene sa vyznačujú rôznorodosťou štýlov, farieb, foriem a tvarov, preto určite nájdeme taburetky, ktoré sa hodia do kuchyne, obývačky či detskej izby. Taburetky jednoduchej formy s okrúhlym sedákom z dreva alebo celodrevené sú kusy nábytku, ktoré dobre poslúžia v každej kuchyni. Vďaka svojmu jednoduchému štýlu budú vyzerať skvele ako v klasickom interiéri, tak aj v modernejšom, minimalistickom aranžmáne. Niektoré kuchynské stoličky majú PVC čalúnené sedadlo a nohy z chrómovej ocele. Tento kus nábytku je veľmi pohodlný a elegantný. Jeho univerzálny štýl a dostupnosť v mnohých farbách sa hodí k väčšine typov dekorácií.

Taburetky do kuchyne

Do kuchyne poslúžia aj taburetky z jednotného polypropylénového odliatku. Takáto taburetka splní svoju funkciu aj na balkóne či terase. Vďaka materiálu zaistí dlhodobé a bezproblémové používanie. Vďaka svojmu zaujímavému tvaru sa perfektne hodí do moderných izieb. Je ľahký a zároveň stabilný, dá sa na ňom nielen sedieť, ale aj stáť. Taburetka do kuchyne je oveľa praktickejšia ako stolička, pretože nezaberá veľa miesta, ľahko sa presúva a v prípade potreby sa dá schovať pod stôl.

Taburetky do predsiene a obývačky

Taburetky čalúnené látkou alebo umelou kožušinou s hrubým sedákom sú zasa ideálnym riešením do obývačky či predsiene. Takúto taburetku je možné pripevniť ku konferenčnému stolíku alebo stolíku a získať tak ďalšie miesta, napríklad keď nás navštívia hostia. Tieto taburetky majú svetlé drevené nožičky, ktoré navyše miestnosť zútulnia. Dostupné v rôznych farbách a vzoroch (napr. kravské nášivky) budú zaujímavým dekoračným prvkom interiéru. Taburetky s čalúnením imitujúcim kožušinu sú mimoriadne pohodlné a príjemné na dotyk, dodajú interiéru útulnosť a jemnosť.

Dizajnové taburetky, ktoré sa vyznačujú mimoriadne originálnym tvarom (ľudská lebka alebo v tvare vázy), sú modelom aj pre ľudí, ktorí majú radi neštandardné riešenia. Takáto taburetka vynikne zo zvyšku obývačky a upúta pozornosť hostí. Umožní vám vytvoriť jedinečné a mimoriadne usporiadanie. Dizajnové taburetky sa najlepšie hodia do moderných interiérov. Dokonale doladia atmosféru miestnosti a tvoria jej najvýraznejší prvok.

Taburetky do detskej izby

Farebné taburetky s kresbami kruhov, alebo tie v tvare psíka či slona skvele zapadnú do štýlu detskej izby. Dieťa na nej bude môcť sedieť a zároveň môže takúto taburetku využívať na zábavu. Do detskej izby poslúžia aj taburetky – kontajnery s otváracím sedadlom. Poslúžia nielen na sedenie, ale aj na odkladanie hračiek. Taburetky-nádoby sú dostupné v príjemných farbách – biela kombinovaná s ružovou (modrá alebo žltá). Dieťa si takýto taburet zamiluje a bude ľahké vybrať ten správny model do chlapčenskej aj dievčenskej izby.

Prezentované taburetky majú aj rôzne tvary sedadiel. Niektoré sú okrúhle, niektoré hranaté, niektoré sú opäť trojuholníkové. Usporiadanie môže ovplyvniť aj tvar sedadla. Okrúhly sedák zjemní hranaté tvary ostatného nábytku. Štvorcové, trojuholníkové či obdĺžnikové zasa urobia interiér agresívnejším a strohejším.

Kreslá a taburety

Kreslá a taburety

Každý si po náročnom pracovnom dni zaslúži chvíľku relaxu. Nie je nič lepšie, ako si sadnúť na pohodlnú pohovku alebo mäkké kreslo. Kreslá a taburety sa najčastejšie umiestňujú do obývacích izieb, no dobre poslúžia aj v mládežníckych izbách či dokonca spálňach.

Pohodlné kreslá a taburety do obývačky sú zárukou relaxu po každom náročnom dni. Patria k najobľúbenejšiemu oddychovému nábytku a vďaka ich funkčnosti a pestrosti farieb je ľahké vybrať si model, ktorý dokonale ladí s daným aranžmánom. Čalúnené kreslá sú ideálne na sledovanie televízie a čítanie kníh, ako aj na spoločné trávenie času s rodinou či priateľmi.

Na čo si dať pozor pri kúpe čalúnených kresiel

Každý z nás sníva o tom, aby nové kreslá a taburety dokonale zapadli do obývačky a zároveň plnili svoju voľnočasovú funkciu. Pohodlie, ktoré je kľúčové, však nie je jediným kritériom výberu.

Pri zvažovaní nákupu toho správneho kresla je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Ergonómia je prvou a v podstate kľúčovou vlastnosťou, ktorú treba dodržiavať. V tomto prípade veľa závisí od našich individuálnych predispozícií, preto by sme si tvar nábytku a jeho tvrdosť mali prispôsobiť sami. Dôležité je aj zamýšľané použitie nábytku. Iným kritériom sa budeme riadiť pri výbere kresla do práce a iným pri hľadaní nábytku, ktorý plní voľnočasovú funkciu. Veľmi dôležitými vlastnosťami sú aj jeho rozmery a usporiadanie nábytku v obývačke.

Rozmery kresla a taburety

Hĺbka kresla by nemala byť menšia ako 40 cm, pričom jeho šírka by nemala byť menšia ako 50 cm. To zaisťuje správne držanie tela a pevnú oporu pre našu chrbticu. Nesmierne dôležité je tiež poznať druh použitého materiálu a výplň nábytku. Ďalším krokom pri výbere správneho ležadla je výber farby čalúnenia tak, aby nový kus nábytku ladil s celkovým dizajnom interiéru. Posledným kritériom je určite cena produktu. Do toho najlepšieho modelu sa oplatí investovať a postarať sa nielen o pohodlie, ale aj o svoje zdravie.

Iné zaujímavé články