Záhradna sedacia súprava

Záhradna sedacia súprava

Záhradna sedacia súprava pozostáva vždy z viacerých prvkov, v takejto zostave rozhodne nesmie chýbať stôl a miesto na sedenie. Na tomto mieste sa oplatí položiť si otázku, či uprednostňujeme sedenie na stoličkách, kreslách, lavici, alebo možno chceme, aby naša zostava obsahovala veľkú a pohodlnú záhradnú pohovku pre niekoľko osôb?

Overte si, aké sú vaše možnosti a potreby

Pred výberom zostavy záhradného nábytku sa oplatí skontrolovať, koľko priestoru môžeme našej záhradnej úprave venovať – bude záležať na tom, akú veľkú zostavu si môžeme dovoliť. Začneme meraním plochy, na ktorú chceme nábytok umiestniť – môže to byť podesta, terasa, balkón alebo len kúsok trávnika. Po skontrolovaní, akú plochu máme, musíme zvážiť, koľko ľudí chceme v našej záhrade ubytovať. Stojí za zváženie, či chceme hostiť len pár ľudí, alebo sa chystáme organizovať stretnutia, narodeniny a iné špeciálne udalosti vonku. Keď si odpovieme na všetky tieto otázky, budeme už poznať svoje možnosti a potreby, a teda budeme vedieť, čo chceme hľadať.

Ako je to s touto pohovkou

Rovnako ako doma aj na záhrade, pohovka slúži ako pohodlný obývací nábytok. Môžete na ňom pohodlne ležať sami, ale zmestí sa doň aj niekoľko ľudí (zvyčajne od 3 do 5). Dostávame sa teda k záveru, že záhradna sedacia súprava obsahujúca pohovku je multifunkčná, čo je jej jednoznačná výhoda. Nemusíme sa báť, že nemáme dostatok miest na sedenie pre všetkých, ktorí si chcú na záhrade oddýchnuť, a keď je menej ľudí ochotných oddychovať, môžeme si pohodlne ľahnúť a oddýchnuť si na sedačke.

Najmódnejšie materiály

Usporiadanie je dôležité nielen v prípade interiérov – aj v záhrade máme veľa priestoru na predvádzanie sa, a to preto, že podobne ako v prípade nábytku do domácnosti, aj tie stojace v záhrade sú vyrobené z rôznych materiáloch a v inom štýle. V súčasnosti sú najrozšírenejšie moderne vyzerajúce sedacie súpravy z ratanu a technoratanu.

Ratan je materiál, ktorý sa používa už dlhú dobu, ide o prírodný produkt získavaný z paliem. Jeho hlavnými vlastnosťami sú flexibilita a skvelý vzhľad. Sedačka z tohto materiálu bude predovšetkým pohodlná a ľahko sa čistí, stačí ju utrieť vlhkou handričkou s čistiacim prostriedkom. Ratan je navyše možné natrieť, nábytok z tohto materiálu je vhodný aj na renováciu. Polyratanový záhradný nábytok je vyrobený z polyetylénového materiálu, takže na rozdiel od ratanu nie je prírodný, no vďaka tomu je odolnejší voči slnečnému žiareniu či mrazu.

Z hľadiska vzhľadu sú rozdiely medzi ratanom a polyratanom zanedbateľné, oba materiály sú pružné a ľahko sa čistia. Bohužiaľ, polyratan je surovina, ktorá sa nedá renovovať. Hoci sa dá maľovať, je to veľmi drahý a zvyčajne nerentabilný proces.

Zobrazuje sa všetkych 33 výsledkov