záhradný set
Nezaradené

Záhrada

Záhradna a nábytok

Na jar, v lete a začiatkom jesene trávime veľa času vonku, samozrejme, ak nám to počasie dovolí. Relaxujeme, čítame knihy, organizujeme menšie párty pre najbližšiu rodinu a priateľov. Samozrejme, záhradný nábytok je pre takéto príležitosti nevyhnutný. Úplným minimom je tu záhradný stôl so stoličkami. Záhrada sa musí využívať a musí vám slúžiť. Oplatí sa kúpiť aj praktické ležadlo, na ktorom budete po večeri zdriemnuť, dve kreslá alebo pohodlnú pohovku, nevyhnutne s mäkkými vankúšmi!

Ponúkame záhradný nábytok z rôznych materiálov, od dreva až po plast, vrátane nedávno módneho polyratanu (ktorý vyzerá ako prírodný ratan a zároveň je odolný voči nepriaznivým poveternostným vplyvom), ratanu a prútia. Každý si preto určite nájde niečo pre seba! Pri hľadaní praktického záhradného nábytku by ste si mali všímať, či je odolný voči nepriaznivým poveternostným vplyvom, akými sú slnečné lúče, dážď a vlhkosť. Uchrániť ich pred nimi bude ťažké. Silne pražiace slnko a o chvíľu na to prudký lejak – to je bežný scenár júlového či augustového dňa, s ktorým sa budú musieť vaše záhradné stoličky a stôl popasovať. Budú tiež vystavené nečistotám a prachu.

Záhrada a starostlivosť o záhradný nábytok

Ak chcete, aby vám záhradný nábytok slúžil roky, mali by ste s ním aj správne zaobchádzať. Napríklad drevený nábytok by ste mali z času na čas naimpregnovať špeciálne navrhnutým prípravkom. Balkónový a terasový nábytok by mal byť odolný aj voči nepriaznivým poveternostným vplyvom. Napriek zastrešeniu budú v kontakte aj s dažďom a vetrom. Na balkóne samozrejme nebude fungovať veľký záhradný stôl, na jeho miesto je najlepšie kúpiť menší konferenčný stolík. K tomu dve záhradné stoličky a už si môžete užívať letný deň na balkóne.

Na terase je oveľa viac miesta, preto vás môže zlákať kúpa masívnejšieho stola. Alebo možno bude aj oddychový set zložený z dvoch kresiel a pohovky? Medzi balkónovým a terasovým nábytkom nechýbajú ani pohodlné taštičky, ktoré budú mať aj ďalšiu užitočnú funkciu – schováte do nich ďalšiu deku alebo obľúbené časopisy.

Stoly a stoličky na balkón a terasu

Stoly a stoličky na balkón na rohovasedaciasuprava.sk sú dostupné v rôznych štýloch a veľkostiach. Do značnej miery vytvárajú rodinnú a relaxačnú atmosféru v usporiadaní dostupného priestoru. Stoličky s nastaviteľným operadlom a stohovateľné sa budú skvele hodiť na balkón. Nielenže správne usporiadajú priestor, ale budú tiež vhodné na uloženie – vždy môžete umiestniť jeden na druhý a presunúť ho na vhodné miesto.

Nespornou výhodou malého balkóna je možnosť urobiť z neho útulné miesto s originálnymi doplnkami, ako sú zavesené kvetináče, štylizovaný nábytok alebo jemné svetlá. Dekoračné vankúše s originálnymi tvarmi a širokou škálou farieb umiestnené na stoličkách dodajú celému priestoru jedinečný charakter. Nábytok na balkón by mal byť ľahký a odolný. Je dôležité, aby tkaniny boli odolné voči slnečnému žiareniu a nečistotám.

Výhodnú ponuku na záhradný nábytok nájdete v internetovom katalógu www.rohovasedaciasuprava.sk. V sortimente je záhradný nábytok vyrobený z kvalitného dreva, hliníka a plastu. Bez ohľadu na to, akú súpravu nábytku si vyberiete – balkón bude určite jedinečne zdobený. Vďaka stolíkom, sedacím súpravám a záhradným vankúšom si ľahko vytvoríte pohodlné miesto na relax a odpočinok vonku.

Iné zaujímavé články