vesiakova stena
Nezaradené

Nábytok do chodby a predsiene

Chodba je mnohými ľuďmi považovaná za najťažšiu miestnosť na usporiadanie. To platí najmä pre malé, tmavé a úzke chodby v panelákoch. Často je zanedbávaná. To je veľká chyba. Koniec koncov, či sa vám to páči, alebo nie, je ozdobou vášho domova. Práve nábytok do chodby a predsiene vidia hostia ako prvý. Pri zariaďovaní tejto miestnosti by ste mali dôkladne zvážiť, aký by mal byť v nej predsieňový nábytok. Okrem výberu nábytku je dôležité aj to, ako bude usporiadaný. Mali by ste sa tiež snažiť, aby všetky tvorili súvislý celok. Predsieňový nábytok na mieru tu skvele poslúži, no nielen. Bez ohľadu na to, aký nábytok si vyberiete, nezabúdajte, že predsieň by mala byť nielen vizuálne atraktívna – ako výstavný kúsok, ale aj funkčná. Na rozdiel od toho, čo bolo napísané na začiatku, to nie je také ťažké.

Aký nábytok do predsiene

Aký predsieňový nábytok by v nej mal byť? V prvom rade praktická posuvná skriňa so zrkadlom alebo bez. Môžete do nej vložiť nielen oblečenie, ale aj niektoré domáce spotrebiče, ako napríklad vysávač a dokonca aj mop. Keďže chodby sú väčšinou dosť úzke, odporúčajú sa najmä spomínané posuvné skrine, ktoré sa na malom priestore oveľa ľahšie používajú v porovnaní so skriňami s krídlovými dverami. Posuvná skriňa nie je jediným potrebným kusom nábytku v predsieni. Žiadna predsieň sa nezaobíde bez vešiaka na šaty a skrinky na uloženie obuvi. Nábytok do chodby a predsiene má byť jednoduchý a praktický.

Pri výbere ďalšieho predsieňového nábytku pamätajte na to, že by sa mal hodiť ako k predtým zakúpenej skrini, tak k celkovému dizajnu interiéru vrátane stien. Hoci sa neradí medzi predsieňový nábytok, ale skôr ako doplnok, veľké zrkadlo je tiež veľmi dôležité. Je veľmi dôležité, aby v ňom bola viditeľná celá vaša silueta, nie len jej časť. Môžete ich umiestniť na jedno z krídel posuvnej skrine alebo jednoducho zavesiť na stenu.

Stojanové a nástenné vešiaky

Hala je miestnosť, kde je potrebná dobrá organizácia. Zabezpečia to vešiaky a/alebo skrine na oblečenie, ktoré okrem svojej samozrejmej funkcie budú aj dekoratívnym prvkom v predsieni. Vešiaky a šatníkové skrine sú prvky interiérového vybavenia, ktoré pri správnom výbere od vchodu v ňom navodia tú správnu atmosféru. Predsieň je výstavným kúskom bytu, preto sa oplatí vybaviť ju vecami, ktoré budú nielen praktické, ale aj pekné a elegantné.

Vešiaky a skrine do predsiene

Vešiaky a skrine do predsiene sa hodia vždy, bez ohľadu na ročné obdobie, preto sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácej chodby, samozrejme nájdu uplatnenie aj v kanceláriách, čakárňach, vlastne na všetkých miestach, kam ľudia prichádzajú s zámer zostať v nich dostatočne dlho na to, aby bolo potrebné vyzliecť vrchný odev. Pri výbere vešiakov a šatníkových skríň stojí za zváženie, aké máme potreby a koľko ľudí ich bude využívať, pri rozhodovaní záleží aj na veľkosti predsiene. Iný vešiak či šatník si vyberie rodina s deťmi, iný single a iná rodina, ktorá často prijíma hostí.

Dizajnové vešiaky

Dizajnové vešiaky so zaujímavými tvarmi sú dokonalým riešením do všetkých moderných interiérov. Tie, ktoré sú celé z lesklého kovu, vnesú do miestnosti veľa ľahkosti a lesku. Originálny tvar vešiakov a šatníkových skríň môže ladiť s atmosférou miestnosti, kde dominujú neštandardné riešenia, môže byť aj prvkom, ktorý vyčnieva z pozadia a púta pozornosť. Predsieň je miesto, kde nemáme príliš veľa miesta na vystavenie originálneho nábytku, preto sa oplatí zvoliť vešiak, ktorý bude od prahu odkazovať na štýl celého domu.

Medzi prezentovanými modelmi nájdete nielen vešiaky a skrine na oblečenie, ale aj malé vešiaky na šatky a doplnky, kľúče či ozdobné vešiaky na stenu do škôlky. Tá druhá s tvarmi zvieratiek dokonale zapadá do detského štýlu. Pomôžu zorganizovať detskú izbu a budú zaujímavým dekoratívnym prvkom. Takéto vešiaky pomôžu vytvoriť rozprávkovú atmosféru v detskej izbe. Miestnosť plná motívov a tvarov je ideálnym miestom na rozvoj vašej fantázie. To všetko patrí medzi nábytok do chodby a predsiene.

Rozhodnutie, či je lepšie zvoliť jeden stojaci vešiak, vešiak alebo šatník, závisí od individuálnych preferencií a potrieb. Závesné vešiaky a šatníkové skrine sú pripevnené na stenu, čo znamená, že budú stále na rovnakom mieste. Preto sa oplatí naplánovať usporiadanie miestnosti vopred, aby miesto na zavesenie vešiakov alebo šatníka bolo funkčné. Rozsiahla šatníková skriňa so zrkadlom, vešiakmi a zásuvkami dobre poslúži, ak potrebujeme mať všetko na jednom mieste a máme radi klasické riešenia. Závesný vešiak sa bude hodiť najmä vo veľmi malých chodbách, kde je každý meter miesta na prvom mieste. Stojanové vešiaky je možné ľubovoľne presúvať, najčastejšie sú umiestnené čo najbližšie k dverám, ale dávajú aj možnosť častých zmien usporiadania podľa potreby.

Iné zaujímavé články