Rozkladacia sedacia súprava

Rohová sedacia súprava rozkladacia

Zdriemnuť si, sledovať rodinné filmy alebo čítať knihu? Vďaka vhodne zvolenej rohovej sedacej súprave sa obývačka stane dokonalým miestom na oddych, v ktorom spolu s členmi domácnosti načerpáte energiu po náročnom pracovnom dni. Rohová sedacia súprava rozkladacia bude cez deň miestom na krátky odpočinok, v noci sa premení na pohodlnú posteľ, ktorá užívateľovi zabezpečí pohodlný spánok. Tento typ pohovky je ideálny do menších miestností s využitím dostupného priestoru. Dobre sa bude vynímať aj v centrálnej časti väčšej obývačky. V poslednej dobe sú mnohé kúty navyše vybavené funkčnými kontajnermi, do ktorých sa nám zmestí náhradná posteľná bielizeň alebo mäkké prikrývky a vankúše.

 

Ideálna veľkosť rohovej sedačky

Pri kúpe sedačky by ste mali brať do úvahy priestor, ktorý máte v obývačke k dispozícii, a vaše individuálne potreby. Mnohé rohové modely sú riešené v modernom štýle – dominujú prepracované čelá dekoratívneho charakteru a prídavné police, ktoré rozhodne zvyšujú praktickosť gauča. Ak máte veľa miesta, stojí za zváženie úhľadný tvar zvyšku alebo dokonca dve pohovky umiestnené oproti sebe. Do menšej miestnosti sa oplatí posadiť pohodlnú pohovku, ktorá nezaberie príliš veľa úžitkového priestoru. Okrem toho by mal byť výber veľkosti rohu odôvodnený požadovanými funkciami pohovky. Ak je určená hlavne na relax, oplatí sa investovať do hlbokej sedačky, na ktorej sa pohodlne usadíte.

Odolný a zároveň estetický materiál

V závislosti od toho, či máte deti alebo domáceho miláčika, stojí za zváženie typ materiálu, ktorým bude rohová sedačka čalúnená. Jednou z lepších možností je určite výber ľahko čistiteľného čalúnenia. Prírodná koža je vysoko estetický materiál s jedinečnou odolnosťou, je však klzká na dotyk a jej svetlé odtiene sa len ťažko udržujú v perfektnom stave. Jednou z praktickejších možností sú látkové sedacie súpravy, ktoré je možné pravidelne vysávať a utierať vlhkou handričkou. Čoraz väčšiu obľubu si získavajú rohy so snímateľnými poťahmi, ktoré je možné kedykoľvek vyprať alebo vymeniť pre zmenu celkového usporiadania interiéru.

Rohová sedacia súprava do obývačky

Akú rohovú sedačku si vyberiete, závisí len od potrieb, vkusu a dizajnu, v ktorom je miestnosť usporiadaná. Väčšina moderných kútov má ďalšie vybavenie a praktické funkcie, ktoré zlepšujú pohodlie užívateľa. Jedným z takýchto kusov nábytku je aj rohová sedacia súprava rozkladacia, ktorá je multifunkčným riešením takmer do každého bytu. Vyrobená z kvalitných surovín sa bude hodiť tam, kde nie je miesto na samostatnú spálňu – je vybavená praktickým zásobníkom na posteľnú bielizeň a má zabudovanú pomôcku na automatické rozkladanie. Vďaka dokonale navrhnutej štruktúre vám bude slúžiť dlhé roky. Spomínaný kútik určite splní požiadavky aj tých najnáročnejších užívateľov!

Rohová sedacia súprava rozkladacia s funkciou na spanie

Stali sa obľúbeným kusom nábytku v súčasných domoch a bytoch. Elegantne zapadnú do interiéru miestnosti a zároveň vám umožnia oddych počas dňa, často sú aj základným lôžkom pre majiteľa alebo doplnkovým miestom na spanie pre z času na čas prenocujúcich hostí. Ak sa pýtate, akú rohovú sedačku s funkciou na spanie si vybrať, aby ste našli rohovú sedaciu súpravu s optimálnym tvarom a plochou na spanie a chcete zistiť, čo ešte treba zvážiť pri kúpe tohto kusu nábytku, tento článok je určený práve vám.

Rohová sedacia súprava rozkladacia – tvar a usporiadanie

Základnou otázkou je výber sedačky do priestoru miestnosti, do ktorej ju plánujeme umiestniť. Keď máte k dispozícii malú obývačku, je lepšie zvoliť tradičný rohový model v tvare L, ktorý po umiestnení do rohu miestnosti nezaberie veľa miesta. Zároveň môže fungovať ako spiaca pohovka. Ak sa bavíme o väčšej miestnosti, môžete zvážiť kúpu sedačky v tvare U, ktorý má dve leňošky a vytvára ďalšie možnosti, no zároveň je dosť priestranný. Pri výbere rohovej sedacej súpravy na spanie sa oplatí preveriť aj ponuku obchodu vybrať si gauč s leňoškou na strane, ktorá nám vyhovuje, šitú na mieru dispozície konkrétnej miestnosti.

Pri výbere rozkladacej rohovej sedačky na spanie by ste si mali vizualizovať priestor v miestnosti potrebný na jej rozloženie, aby tam nebolo dosť miesta a zároveň aby ​​ste zabezpečili čo najväčšiu plochu pre pohodlný spánok. Ak chcete cez deň ušetriť miesto, bude dobrým riešením poobzerať sa po rozkladacej sedačke, ktorá nezaberie veľa miesta, no po rozložení poskytne minimálne rovnakú kapacitu ako väčšie rohovky na spanie. Kompilácia bohatej predajnej ponuky takéhoto nábytku nám určite umožní vybrať tie, ktoré sa po rozložení vyrovnajú, ba niekedy aj prekonajú, zjavne väčšie pohovky.

Rozmery a prevedenie rohových sedacích súprav do obývačky

Ako pri väčšine nábytku, prvé posúdenie zohľadňuje jeho dĺžku a šírku, čo sa v tomto prípade premietne aj do plochy na spanie. Samozrejme by mala zodpovedať aj rozmerom miesta, ktoré máme v izbe. Pre dodatočné pohodlie je tiež potrebné vziať do úvahy strop, na ktorom je sedadlo umiestnené, ako aj jeho hĺbku, ktorá môže byť v závislosti od parametrov menej pohodlná pre nízkych alebo vysokých ľudí. Pri každodennom používaní bude dôležité aj operadlo sedačky. Optimálna výška chrbtovej opierky predpokladá možnosť podopretia chrbta pozdĺž celej chrbtice, na čo sa oplatí myslieť v prípade vyšších priateľov alebo rodinných príslušníkov, ktorí sa potom budú cítiť pohodlnejšie.

Ľudia, ktorí trávia dlhý čas na gauči pozeraním svojich obľúbených programov alebo filmov, by mali byť tiež vybavení gaučmi s prídavnými opierkami hlavy. Tie im umožnia plne relaxovať a ponoriť sa do obľúbeného filmu. Ak máme v úmysle ako posteľ využiť sedačku s funkciou na spanie, je potrebné venovať osobitnú pozornosť ploche na spanie, aby sme sa po náročnom dni mohli úplne zregenerovať.

 

Spacia plocha a spôsob rozkladania rohovej sedacej súpravy s funkciou spania

Dôkladný rozbor spacej funkcie danej sedačky vám umožní efektívne využiť tento kus nábytku ako každodennú posteľ. Rohová sedacia súprava rozkladacia sa v prvom rade musí ľahko skladať a rozkladať. V prípade dvoch dospelých osôb sa minimálna šírka plochy na spanie odhaduje na 120 cm, pričom plného pohodlia dosiahnete po pohovke s plochou na spanie 140 cm a viac. Otázka dĺžky pohovky závisí od potenciálnych používateľov, pretože by mala mať rezervu 20 cm vo vzťahu k výške osoby, ktorá ju používa. Prípad rozkladacieho systému pohovky je pomerne komplikovaný a rôzne riešenia majú výhody aj nevýhody. Ak sa chcete zamerať na rýchlosť nasadenia a možnosť slobodného nasadenia jednou osobou, dobrým riešením budú systémy Delfin, komplikovanejšie a časovo náročnejšie sú systémy belgické. Táto téma stojí za preskúmanie.

Rohové sedacie súpravy s kontajnerom na lôžkoviny

Vzhľadom na to, že rohová sedacia súprava je považovaná za vysoko funkčnú, stojí za to venovať pozornosť aj iným aspektom, ktoré sa môžu zdať menej zrejmé. Dôležitým prvkom bude určite nádoba na podstielku. Ak sedačku využívame každý deň, môžeme si tam schovať posteľnú bielizeň a v prípade občasného využitia to bude dobrý spôsob, ako si tam nechať posteľnú bielizeň alebo prikrývky pre hostí. Takto budeme pripravení aj v prípade neohlásenej návštevy s prenocovaním a takéto akcie sa stávajú. Pestrejšie sedacie súpravy majú niekedy výsuvné zásuvky alebo skryté police, ktoré môžu byť skvelým pomocníkom pri každodennom používaní. V menších obývačkach sa dajú takéto nádoby využiť aj ako úložisko vychytávok a menej často používaného príslušenstva. Ide o dôležitú záležitosť, pretože sedacia súprava na spanie sa často stáva univerzálnym a multifunkčným kusom nábytku, vďaka ktorému ušetríme veľa miesta v obývačke aj v celom byte.

Materiál a farba čalúnenia rohov s funkciou spánku

Pri výbere rozkladacej rohovej sedacej súpravy s funkciou na spanie nemožno zabudnúť ani na čalúnenie, ktorého vhodný výber môže po dlhšom čase rozhodnúť o úspešnosti alebo neúspešnosti nákupu. Aký materiál a poťah vybrať aby bola rohová sedacia súprava rozkladacia naozaj kvalitná? Dostupné sú rôzne riešenia, ktoré majú svoje výhody aj nevýhody podľa toho, na čo sa zameriame. Niekto si viac váži odolnosť, iní sa pozerajú predovšetkým na vizuálne záležitosti a nadšenci zvierat budú zrejme pripisovať veľký význam čisteniu poťahov. To nás spravidla privádza k poťahovým látkam v prípade ľudí, ktorí si cenia odolnosť a pohodlie a nadšenci estetiky a ľahkého čistenia horlivo siahajú po ekokoži. Toto sú dve najobľúbenejšie riešenia v oblasti čalúnenia a v súčasnosti existuje aj nábytok s kombináciou týchto dvoch čalúnení, čo sa môže ukázať ako veľmi pohodlné a moderné riešenie, ktoré nášmu nábytku dodá ďalšie čaro.

Čo sa týka farby poťahov rozkladacej sedacej súpravy na spanie, tam je takmer úplná voľnosť, pretože na trhu určite nájdeme rôzne farby a odtiene. Ako viete, o vkuse sa nediskutuje, preto by nás mala osloviť predovšetkým estetika, no stojí za to dbať na to, aby nábytok farebne ladil s celkovým interiérom miestnosti. V kontexte menších obývačiek je optimálnym riešením použitie žiarivých farieb, ktoré priestor opticky zväčšia. Aby výrobcovia naplnili rastúce očakávania zákazníkov, rozhodujú sa pre stále prevratnejšie riešenia, a tak nás v praxi často obmedzuje len vlastná fantázia.

Zobrazených 1–36 z 100 výsledkov