Nezaradené

Konferenčný stolík

Konferenčný stolík je ústredným bodom každej obývačky, jedálne či kuchyne. Práve tam jeme jedlá vopred pripravené, organizujeme domáce večere či večierky a oslavujeme rodinné oslavy. Pri výbere stola sa oplatí zvážiť počet členov domácnosti, ktorí ho budú dennodenne využívať, ako aj to, či radi organizujeme domáce párty s veľkým počtom hostí. V takejto situácii je lepšie rozhodnúť sa pre veľký stôl alebo stôl s možnosťou rozkladu. V prípade malých miestností je lepšie zvoliť menší model, napríklad okrúhly stôl, ktorý nezahltí miestnosť a poskytne vám pracovnú dosku potrebnú na pohodlné stolovanie. Veľkosť stola bude závisieť aj od priestoru, ktorý máme. Ak nemáme jedáleň, obývačka alebo kuchyňa sa stáva miestom, kde raňajkujeme, obedujeme a večeráme. Navyše v kuchyni môže stôl slúžiť ako pracovná doska a mať potom viacero aplikácií. Dobre riešený stolík so zaujímavým dizajnom a farbami bude nielen praktický, ale miestnosť aj ozdobí a dodá jej ten správny charakter.

Drevené stolíky

Prezentované drevené stolíky sa vyznačujú odlišným štýlom, tvarom, dizajnom a farbami, vďaka čomu bude ľahké vybrať ten správny model pre individuálne potreby a preferencie. Drevené stolíky sú nadčasovou klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Výberom takéhoto stola máme istotu, že ho budeme používať roky bez ohľadu na meniace sa trendy. Stoly vyrobené z dreva vyzerajú najlepšie v tradične zariadenom interiéri a vyzerajú dobre aj v modernejších aranžmánoch. Obdĺžnikový stolík je praktický, umožní vám ho usporiadať v akomkoľvek interiéri. Môže byť umiestnený v strede jedálne alebo v rohu. Jednoduchá forma a teplý odtieň dreva dodávajú miestnosti útulnosť a jemnosť. Takýto stolík zútulní moderný a strohý interiér. Niektoré stoly majú iba drevenú dosku a nohy alebo podnož stola sú kovové. Takáto minimalistická forma stola dokonale zvýrazní charakter interiéru zariadeného v industriálnom alebo rustikálnom štýle.

Dostupné sú aj modely s doskou zo skla alebo kovu. Takéto stolíky dokonale zapadnú do moderných aranžmánov a so zvyškom nábytku vytvárajú harmonický celok. Niektoré prekvapia originálnym podstavcom so zaujímavou formou, vďaka čomu stôl pôsobí ako umelecké dielo a hostí určite zaujme. Pôvodnú stolovú podnož zvyčajne vyvažuje jednoduchá, sklenená doska, vďaka čomu celok pôsobí nielen veľmi efektne, ale aj vkusne a elegantne. Takýto dizajnový stolík upúta pozornosť a obohatí každý interiér.

Malé a okrúhle stolíky

Menšie štvorcové alebo okrúhle stolíky sú perfektným riešením do miestností, ktoré nemajú príliš veľa miesta. Ak dodatočne zvolíme biely stôl (alebo s bielou doskou), miestnosť rozžiarime a dodáme jej delikátnosť. Okrúhly stôl vyzerá najlepšie, keď je umiestnený v strede jedálne alebo kuchyne. Kruhový stôl opticky nezaberie toľko miesta ako stolík obdĺžnikový, zjemní aj hranaté formy ostatného nábytku. Okrem toho takýto stôl podporuje kontakty medzi ľuďmi, ktorí pri ňom sedia. Okrúhly stôl s bielou doskou, skvele zapadne do anglického, vintage alebo glamour interiéru (kovové alebo sklenené stolíky).

Zaujímavou možnosťou je stôl v tvare elipsy. Tento model bude ideálny pre domácnosti s malými deťmi. Má veľký obdĺžnikový vrch, no má zaoblené rohy, vďaka čomu je pre deti bezpečný. Medzi oválnymi stolíkmi nájdete aj dizajnové modely, ktoré kombinujú sklenenú dosku s nohami z chrómovanej ocele. Stoly v tvare elipsy, podobne ako tie okrúhle, vyzerajú najlepšie uprostred obývačky alebo jedálne. Pri výbere stola do kuchyne sa oplatí zvoliť model so stabilnou a pevnou konštrukciou, najmä ak okrem jedálenského kúta poslúži ako prídavná pracovná doska.

Iné zaujímavé články