spalna
Nezaradené

Spálne

Spálne

Spálňa by mala byť miestom relaxu a odpočinku. Keď ideme do spálne po celom dni plnom rôznych životných aktivít spojených s pracovným či rodinným životom, o ležaní na pohodlnej posteli už len snívame. Pohodlie pri výbere akéhokoľvek iného kusu nábytku nie je až také dôležité. Keďže tretinu života prespíme, udržanie si pohodlia počas spánku by malo byť pre nás prioritou.

Nemožno však zabudnúť ani na vzhľad postele, pretože vytvára atmosféru celej spálne, ktorá ovplyvňuje aj nás. Rám postele z nej robí jedinečný vzhľad. Ďalšie police alebo boxy vám umožnia usporiadať priestor, ak radi čítate pred spaním. Prepracované a pohodlné opierky hlavy zaručia pohodlie pri relaxácii a umožnia vám navodiť tú správnu atmosféru pokoja a pohody.

Klasické drevené postele do spálne

Drevené postele sú klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Postele v prírodných odtieňoch dreva sú ako stvorené do klasicky zariadených spální. Dokonale zapadnú do celého aranžmánu a interiér sa stane útulnejším a teplým. Dobrým riešením sú aj postele, ktoré harmonicky kombinujú drevo a krásne kovové prvky. Rám takejto postele pôsobí veľmi elegantne a dôstojne. Takáto posteľ vytvorí romantickú atmosféru ako v klasickej spálni, tak aj v modernejšom interiéri.

Čalúnené postele do spálne

Čalúnené postele do spálne sa vyznačujú efektívnymi tvarmi a rôznymi farbami. Ich rámy môžu byť potiahnuté látkou alebo ekologickou kožou. Podľa farby a štýlu čalúnenej postele môžeme zdôrazniť charakter miestnosti. Široká škála farieb a materiálov splní aj tie najvyššie očakávania. Väčšina čalúnených postelí nemá nohy, no sú v priamom kontakte s podlahou, vďaka čomu sú útulnejšie a stabilnejšie. Nájdete medzi nimi ako tvarovo veľmi jednoduché, klasické modely v tlmených farbách, ideálne sa hodiace do moderných minimalistických interiérov, tak aj mimoriadne elegantné a očarujúce luxusné postele čalúnené ekokožou. Tá sa bude perfektne hodiť do interiérov v štýle glamour a podčiarkne ich exkluzívny charakter.

Opierka hlavy je riešením pre tých, ktorí v posteli radi čítajú knihy alebo noviny. Umožňuje pohodlnú oporu, preto sa oplatí vybrať posteľ s čalúnenou, mäkkou a vysokou opierkou hlavy. Čelo postele je zároveň najdekoratívnejším prvkom postele. Zaujímavá povrchová úprava, prešívanie, dodatočné dekorácie či aerodynamický tvar sú len niektoré z vlastností čalúnených postelí. V závislosti od individuálnych preferencií a očakávaní umožnia vytvoriť nevšednú spálňu, ktorá nabáda k odpočinku a relaxácii.

Aká veľká posteľ do spálne

Veľkosť postele je dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť pri jej výbere. Definuje ju veľkosť spálne, ale aj to, či v nej bude spať jeden alebo dvaja ľudia. Široký výber jednolôžok aj manželských postelí vám umožní vybrať si tú správnu posteľ pre potreby celej rodiny.

Detské postele sú nielen funkčné, ale niektoré dokážu v detskej izbe vytvoriť nevšedný dizajn, ktorý prispieva nielen k pohodlnému odpočinku, ale aj zábave. Zaujímavým riešením sú postele pre deti, ktoré svojím tvarom a štýlom odkazujú na obľúbené animované rozprávky a filmy pre deti. Podľa záujmu dieťatka mu môžeme vybrať posteľ, napríklad v tvare lodičky. Tento nábytok sa vyznačuje veľmi efektným a výrazným štýlom. Umožnia vám krásne zariadiť izbičku malého fanúšika lodí či áut a prinútia dieťa nielen túžobne spať každý večer, ale aj cez deň bude môcť rozvíjať svoju fantáziu vymýšľaním rôznych druhov hier.

Drevené poschodové postele

Drevené poschodové postele vám vďaka zaujímavým a veľmi priateľským doplnkom, ako je šmykľavka, umožnia vytvoriť mini ihrisko pre najmenšie deti. Obrovské množstvo rôznych modelov postelí vám umožní zariadiť spálňu pre pár, single a dieťa.

Spálňa je jedinečné miesto, kde si oddýchnete po náročnom dni a načerpáte energiu do ďalšieho. Zo všetkého spálňového nábytku je samozrejme najdôležitejšia posteľ. Vedeli ste, že vo svojom živote prespíte ⅓ času? To je zrejme dostatočný argument, aby ste na kúpe postele a matraca nešetrili. Vhodná posteľ do spálne má stabilný a odolný rám a matrac, ktorý nie je ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký. Najlepšie sú latexové matrace, vyrobené z vysokoelastickej alebo termoelastickej peny.

Vedľa postele bude pravdepodobne nočný stolík. Štýl jej prevedenia by mal ladiť s interiérom izby a vzhľadom postele. Môžete si ju kúpiť samostatne alebo si vybrať skrinku z rovnakej kolekcie spálňového nábytku ako posteľ. V súčasnosti sú spálne dychtivo usporiadané v štýloch ako provensálsky, anglický, retro a francúzsky. V takomto interiéri bude dobre fungovať spálňový nábytok v teplých hnedých, béžových a bielych farbách. Obľúbené sú aj spálne zariadené v modernom či dokonca futuristickom štýle.

Spálňa aj ako šatník

V mnohých domoch, najmä bytoch v paneláku, slúži spálňa aj ako šatník. V takomto interiéri bude potrebný priestranný šatník. Kedysi sa počítalo, že na jednu osobu bude potrebná skriňa s minimálnou šírkou 140 cm. Oplatí sa to vziať do úvahy pri jeho kúpe. Ak zdieľate spálňu so svojou polovičkou alebo dieťaťom, šatník by mal byť samozrejme zodpovedajúcim spôsobom väčší. Dá sa kúpiť komplet s ostatným spálňovým nábytkom alebo samostatne. Ak si nie ste istí, či si vyberiete tie správne kusy zariadenia, oplatí sa vybrať kolekciu nábytku do spálne a kúpiť nábytok v jednom štýle.

Posteľ, skriňa a nočný stolík

Posteľ, skriňa a nočný stolík zjavne nie sú jediným spálňovým nábytkom, ktorý treba hľadať. Na uloženie bielizne sa oplatí kúpiť priestrannú komodu. Ak je vaša spálňa priestranná, môžete si dovoliť kúpiť toaletný stolík. Na rozdiel od vzhľadu existujú ako štylizované toaletné stolíky, tak aj tie v modernom štýle.

Iné zaujímavé články