Skrine a komody
Nezaradené

Skrine a komody

Skrine a komody

V súčasnosti je komoda nielen úložným kusom nábytku, ale predovšetkým je ozdobou celej miestnosti. Využitie nájde ako v obývačke, spálni či detskej izbe, tak aj v predsieni. Skrine a komody sú priestranné, praktické a vyzerajú elegantne, niet divu, že nájdu uplatnenie takmer v každom interiéri doma. Komody sú nevyhnutné pre vytvorenie jedinečného charakteru interiéru. Okrem toho, že vám umožnia schovať a usporiadať veci, pomôžu nám zachovať estetický vzhľad miestnosti, vďaka tomu, že majú stolovú dosku, môžeme naaranžovať veci, ktoré na nej chceme mať vystavené. Vďaka tomu získavame nielen priestor, ale aj miesto, kde môžeme prezentovať rodinné suveníry či fotografie.

Skrine a komody každá iná

Predstavujeme rôzne typy komôd, ktoré sú univerzálne a môžu stáť takmer v každej miestnosti v dome. Komody sú dostupné v rôznych veľkostiach, štýloch a farbách. Patria sem malé komody s dvomi alebo tromi zásuvkami. Skvele sa hodia do malých miestností, nezaberajú veľa miesta a zároveň poskytujú možnosť odkladania vecí a sú vkusným prvkom interiéru. V ponuke sú aj úzke a vysoké komody. Niektoré komody sú podopreté na nožičkách, ktoré im dodávajú ľahkosť, iné sú položené naplocho na podlahe. Líšia sa aj použitými riešeniami, niektoré skrinky sú vybavené dvierkami, iným dominujú výsuvné zásuvky, nájdu sa aj také, ktoré kombinujú obe riešenia.

Prezentované skrine a komody majú tiež rôzne povrchové úpravy. Od sýtych farieb kombinovaných s bielou na lesklých lakovaných povrchoch, cez rôzne odtiene dreva, až po matné plastové či látkové komody. Niektoré dokonale zapadajú do klasického štýlu, ich predné strany sú presýtené detailmi a sofistikovanejšie, iné sú minimalistické a strohé, vďaka čomu nájdu uplatnenie v modernom interiéri. Nechýbajú ani veľmi prepracované a nevšedné dizajnové komody s originálnym dizajnom, ktoré sa budú skvele vynímať v interiéroch, v ktorých dominujú netradičné riešenia.

Využitie komody v obývačke

Komoda umiestnená v obývačke vám umožní nielen skryť posteľnú bielizeň, oblečenie či iné predmety, ktoré by hosťom nemali byť viditeľné, ale bude aj štýlovou dekoráciou, ktorá pohltí prázdny a monotónny priestor. Ak máme priestrannú obývačku, môžete zvoliť veľkú komodu a na jej vrch umiestniť svietniky a lampy, ktoré toto miesto ešte zvýraznia. Komoda do spálne je vkusným prvkom jej vybavenia, do ktorého si budeme môcť uložiť príručné veci, posteľnú bielizeň či spodnú bielizeň. Malé komody sa výborne hodia aj do chodby či predsiene. Ich praktickým využitím je uskladnenie rukavíc, topánok, šálov a čiapok. Umožňujú udržiavať poriadok v predsieni, ktorá je dominantou bytu.

Skrine a komody v kancelárii

Komoda sa bude skvele hodiť aj do domácej kancelárie alebo aj do malej kancelárie. Tu sa osvedčia klasické drevené komody v odtieňoch tmavého dreva a jednoduchého tvaru, ktoré poslúžia nielen na uloženie dokumentov či iných kancelárskych doplnkov, ale zároveň zdôraznia biznis charakter tejto miestnosti. Komody s bielymi čelami alebo tie v pastelových farbách sú ako stvorené do detskej izby. Vyrobené z kvalitnej laminovanej dosky odolnej voči mechanickému poškodeniu, oderu a poškriabaniu budú slúžiť dlhé roky a udržia v priestore poriadok.

Rôznorodosť farieb, tvarov a veľkostí ponúkaných komôd vám umožní splniť aj tie najnáročnejšie očakávania a efektívne využiť dostupný priestor. Prezentované komody sú funkčné, priestranné a majú estetický vzhľad. Uľahčia udržiavanie poriadku v každej izbe a navyše budú jej ozdobou. Správne usporiadaný priestor vytvára v domácnosti harmóniu, vďaka ktorej sa lepšie žije. Na dosiahnutie tohto efektu potrebujete komody, ktoré svojou funkčnosťou a atraktívnym vzhľadom pomôžu vytvoriť miesto, kde sa budeme radi zdržiavať.

Skrine a vitríny

Pri zariaďovaní obývačky či jedálne sa oplatí nezabudnúť do nich umiestniť príborník alebo vitrínu. Príborník je predovšetkým funkčný v obývačke alebo jedálni. Je to veľký, kus nábytku, ktorý slúži na odkladanie rôznych druhov riadu. Na druhej strane vitrína dokonale zobrazuje predmety v nej obsiahnuté (rodinné suveníry, unikátny porcelánový riad, kryštály či figúrky). Vitríny sú zvyčajne rozdelené na dve časti: sklenenú na vystavenie a vstavanú na uloženie veľkého množstva riadu. Medzi prezentovanými výkladmi sú aj sklenené výklady po celej dĺžke. Rôzne veľkosti, tvary, farby a štýly príborníkov a skriniek vám umožnia vybrať si ten správny kus nábytku podľa požiadaviek a charakteru miestnosti.

Nízke a široké skrinky

Nízke a široké skrinky uzavreté dvierkami alebo vybavené zásuvkami sú ideálne na uloženie príborov, skla, obrusov alebo riadu. Ich stolová doska môže slúžiť na denné vystavenie fotografií alebo rodinných suvenírov. Počas väčších večierkov však poslúži na odloženie pripraveného riadu, prípadne miesto na ďalší riad, poháre či fľaše s alkoholom, ktoré chcete mať po ruke. Takýto nábytok sa okrem svojej funkčnosti stane aj základným prvkom pri vytváraní mnohých zaujímavých aranžmánov. Jednoduchá, minimalistická forma týchto príborníkov, ako aj ich precízne spracovanie a teplé farby v odtieňoch zlatistého dreva dodajú miestnosti jedinečnú a útulnú atmosféru. Predné plochy z masívneho dreva nielen dokonale zapadajú do charakteru moderného či klasického interiéru, ale sú aj mimoriadne odolné.

Skrinky, ktoré sú v spodnej časti vstavané a v hornej presklené, v sebe spájajú možnosť uloženia riadu, obrusov či príborov s možnosťou vystavenia elegantného skla, ozdôb či porcelánu. Medzi nimi klasické verzie príborníkov v elegantnej podobe a v bielej farbe budú vyzerať skvele v tradične zariadenej obývačke alebo jedálni. Modernejší interiér zahreje a dodá mu romantický ráz. Zaujímavým riešením, ktoré sa ideálne hodí do surového industriálneho interiéru, bude kovový priemyselný príborník v čiernej farbe.Dokonale zapadne do charakteru miestnosti a zároveň sa stane pútavým prvkom s originálnym dizajnom. Rozmanitosť štýlov, farieb a materiálov splní aj tie najvyššie očakávania.

Vitrína sa bude skvele hodiť do obývačky aj jedálne. Prezentované vitríny sú vysoké, úzke skrine, väčšina z nich celopresklená. Klasické a elegantné, na úzkych nožičkách, vďaka ktorým nepreťažia, ale potešia svojou jemnosťou. Skvele odprezentujú porcelán, sklo, rôzne ozdobné figúrky a drobnosti či rodinné suveníry. Sami si vyzdobia aj izbu. Štylizované retro vitríny majú dve presklené čelá a dve presklené bočnice, sú vybavené sklenenými policami. Niektoré majú v spodnej časti priestrannú zásuvku a sú navyše osvetlené halogénovými svetlami.

Aký štýl nábytku

Štýl nábytku a ich starostlivé spracovanie z nich robí nevšednú, dôstojnú atmosféru v miestnosti. Patria sem výklady v provensálskom, vintage alebo škandinávskom štýle. Zaujímavým riešením najmä do malých miestností sú moderné závesné skrinky, vyrobené z laminovanej nábytkovej dosky vo vysokom lesku. Dodajú exkluzívny charakter a nezaberú priveľa miesta. Niektoré z nich s LED osvetlením, ktoré navyše zvýrazňujú predmety v nich uložené, upútajú pozornosť a vyniknú moderným dizajnom. Tlmená farebnosť skriniek a príborníkov nenaruší harmóniu interiéru, ale bude dokonale ladiť so zvyškom zariadenia. Hoci hlavnou úlohou vitrín a skríň je uskladnenie potrebného vybavenia a doplnkov, môžu byť aj dôležitou dekoráciou interiéru.

Iné zaujímavé články