Nezaradené

Prečo je najlepšia rohová sedacia súprava

Drvivá väčšina mojich známych hovorí, že najlepšia je rohová sedacia súprava. Čo si treba zapamätať a aké funkcie by mala mať rohová sedacia súprava? Dnes sa vám pokúsime priniesť najdôležitejšie vlastnosti pre rohovú sedaciu súpravu a popíšeme, ako zvoliť ten správny typ.

Čo je to rohová sedacia súprava

Rohová sedacia súprava je kus nábytku, sedačka, pohovka alebo lavica, vyrobená z rôznych materiálov, zvyčajne vo forme obdĺžnika do tvaru písmena L, s rozmermi zodpovedajúcimi aspoň veľkosti dospelého človeka a používa sa na oddych, relaxáciu, sledovanie TV počas dňa. Je to väčší kus nábytku, preto treba veľmi rozvážne zvoliť miery a umiestnenie ešte oveľa skôr ako pred jej kúpou. Rohová sedacia súprava je pohodlná a neoceniteľná. Ponúkajú nám skvelé miesto pre oddych ale aj pre príjemné posedenie s priateľmi a našimi deťmi. Záleží od domácich, no veľakrát je to miesto, kde sa radi rozvalia aj naši domáci zvierací miláčikovia.

Aké má funkcie rohová sedacia súprava

V závislosti od veku, potrieb a charakteru používateľov, ako aj od funkcie, ktorú má rohová sedacia súprava plniť, sa môžu veľmi líšiť. Podmienky a potreby sa menia s vekom a charakterom izby / spálne / obývačky a účel sa môže zmeniť. Ďalej uvádzame najdôležitejšie funkcie rohovej sedacej súpravy:     

oddychová funkcia – to je základný a najdôležitejší účel rohovej sedacej súpravy. Slúži nášmu telu a duši po vyčerpávajúcich pracovných chvíľach. Vďaka rohovej sedacej súprave sa nemusíme báť o nedostatok miesta. Ľahko sa zmestia na ňu 2 osoby. každá bude mať svoj priestor pre oddych.

funkcia rozkladacia rohová sedacia súprava  – hoci ju používame menej často, túto funkciu nemožno vynechať. V závislosti na vašich potrebách ju môžeme použiť ako doplnkový úložný priestor pre veci, ktoré nepoužívame často. Napríklad je to ideálny odkladací priestor na úschovu Vianočného stromčeka.

dekoratívna funkcia – okrem základnej funkcie, podľa požiadaviek užívateľa, má rozkladacia sedacia súprava takmer vždy aj dekoratívnu funkciu, ktorá dáva interiéru tvar a charakter.

Rozkladacia sedacia súprava pre deti a dospelých

Pri výbere sedacej súpravy si musíme pamätať na vek používateľa. Pre deti, dospievajúcich a dospelých budeme potrebovať úplne odlišné sedačky. Nielenže sa líšia veľkosťou, ale aj vzorom, ako aj typom použitých materiálov. Nemalo by sa zabúdať ani na trendy v dizajne interiéru, do ktorého by mala zapadať rozkladacia rohová sedacia súprava ako jeden z najdôležitejších prvkov miestnosti. Nižšie sú uvedené najdôležitejšie požiadavky, ktoré musia rozkladacie sedacie súpravy spĺňať v závislosti od veku používateľa.

  • Rohová sedacia súprava v zľave

    sedacia súprava

    Rohová sedacia súprava v zľave Áno, určite. Ak hľadáte rohovú sedaciu súpravu v zľave, môžete sa pozrieť na niektoré z našich obchodov s nábytkom. Mnohé z nich ponúkajú zľavy na rohové sedacie súpravy, ako aj na iný nábytok. Môžete tiež skontrolovať online obchody, kde nájdete veľa rohových sedacích súprav v zľave. Kedy začína výpredaj nábytku Výpredaj nábytku sa zvyčajne začína v období vianočných sviatkov a trvá až do konca januára. Aká vysoká býva zľava na sedačky Zľava na sedačky sa môže líšiť v závislosti od obchodu, typu sedačky a aktuálnych

    „Čítať viac…“


Detská rozkladacia sedacia súprava

Situácia je iná v prípade sedacích súprav pre deti. Pre detské sedacie súpravy sú dôležité všetky funkcie. Otázka bezpečnosti počas dňa sa však stáva prioritou, najmä v lete. Detská rozkladacia sedacia súprava je často miestom viac alebo menej intenzívnej zábavy. Deti na sedacej súprave bohužiaľ často jedia jedlo alebo občerstvenie. V takýchto podmienkach nie je ťažké získať náhodné znečistenie. Preto pri sedačkách pre deti treba dbať na výber materiálu.

V prípade detských sedacích súprav sú farby a motívy veľmi dôležité. Detská sedacia súprava pre dievča je zvyčajne trochu svetlejšia, s tlmenejšími farbami alebo v pastelových odtieňoch. Sedacia súprava pre chlapcov je zvyčajne o niečo tmavšia a farby sú intenzívnejšie. Témy sedačiek sa však s vekom menia. Zatiaľ čo v prípade predškolských detí nie je pravdepodobné, že by Winnie Pú prekvapila, pre 8 ročné deti to bude príliš detský motív.

Rozkladacia sedacia súprava pre mládež

V prípade sedacích súprav pre staršie deti, dospievajúcich je najdôležitejšou vlastnosťou zaujímavý dizajn. Teenageri nebudú mať záujem o sedacie súpravy s rozprávkovými postavičkami, s výnimkou sladkých vzorov s Mickey a Minnie Mouse v ružovej farbe. Taktiež sa zdráhajú pozerať na klasické jednofarebné vzory. Pre tínedžerov hrá veľmi dôležitú úlohu párovanie farieb a nezvyčajný originálny vzor. Pokiaľ ide o farbu pre mladých ľudí, určite to nebude intenzívna ružová farba, ale skôr tlmené alebo vysoko kontrastné odtiene.

Rozkladacia sedacia súprava pre dospelých

Stále odlišná je otázka pre dospelých. Tu sú najdôležitejšie dizajn a farby, ako aj funkcia dodatočného poťahu. Rozkladacia sedacia súprava pre dospelých je zvyčajne veľká, s tlmenými alebo homogénnymi farbami a klasickými vzormi. Rovnako ako v prípade tínedžerov je dôležité, aby sa forma a farba sedacej súpravy prispôsobili interiéru izby, obývačky alebo spálne.

Veľkosť sedacej súpravy si vyberieme podľa veľkosti izby

Na výber správnej veľkosti sedacej súpravy, bez ohľadu na účel a vek používateľa, musíme špecifikovať preferencie týkajúce sa jej dĺžky vo vzťahu k ploche miestnosti. V závislosti od našich preferencií teda môžeme mať tieto prípady:    

  • veľkosť sedacej súpravy k ohľadu na pošet osôb – pri počte osôb v domácnosti 5 a viac, je nutné vyberať rohovú sedaciu súpravu a doplniť ju o dve samostatné kreslá.

rozkladacia sedacia súprava pre dve osoby – môže byť použitá nielen v obývačke ale aj v spálni alebo  väčšej chodbe.

rozkladacia sedacia súprava do veľkých miestností – toto riešenie bude fungovať všade tam, kde máme voľný prístup na všetky strany. Pre takéto veľké a vzdušné priestory treba vyberať majestátne sedacie súpravy v tvare U, alebo sedačky 3 2 1. Netreba sa báť ani pestrejších a odvážnych farieb. V priestore sedačka ukáže svoju farbu a svoje miesto a bude srdcom domova. Treba však počítať s vyššou finančnou čiastkou pri kúpe.

Z akých materiálov by ste si mali vyberať rozkladaciu sedaciu súpravu

Rozkladacia sedacia súprava je vyrobená  z rôznych materiálov v závislosti od hlavnej funkcie, ktorú vykonávajú.

V praxi sa stretneme s:     

látka – vďaka svojim vlastnostiam a príjemnému pocitu na dotyk môžu v lete mierne chladiť alebo v zime ponúkať pocit (nie)chladu. Látkové rozkladacie sedacie súpravy sú veľmi populárne v menších bytoch a bungalovoch

koža – veľmi odolná, ak kvalitná tak obvykle hrubá, jej mínus je jej chladivý pocit. Plusom je symbol kvality a precíznosti

ekokoža – podobná ako koža. Pôsobí jemne a príjemne na dotyk. Mínusom je jej kratšia životnosť a tiež pocit chladu


„Moju rozkladaciu sedačku ani neskladám. Prídem z práce a rovno spím.“

— Anna, predavačka

Aká sedaciu súpravu by ste si mali zvoliť?

Druh materiálu použitého na výrobu sedačiek určuje ich životnosť, ktorá súvisí so základnou funkciou kvality materiálu. Aby sme uľahčili ich identifikáciu, rozdelíme ich podľa hrúbky a účelu, pričom sa rozlišujú tri typy:     

tenké materiály– tie, ktoré majú skôr dekoratívnu a ochrannú funkciu – táto kategória zahŕňa lacnejšie materiály na sedacie súpravy, ktoré ťažko zvládajú fyzickú záťaž

stredne hrubé materiály– môžu plniť všetky funkcie a zahŕňajú všetky odolnejšie materiály

hrubé materiály – zastúpenie tu má koža, ale aj rôzne žakardové materiály. Vešakrát sú zdobené výšivkami. Na dotyk sú hrubé a naozaj kvalitné a poskytujú tú najvyššiu kvalitu

Aké vlastnosti si rozkladacia sedacia súprava vyžaduje našu pozornosť?

Okrem vyššie uvedeného je potrebné pamätať aj na praktický aspekt súvisiaci s používaním a čistením sedacej súpravy. Pri rozhodovaní o type materiálu sa oplatí vedieť, že najťažšie sa čistia rôzne vyšívané materiály, kde treba dbať na dôraz na výšivky a iné vlákna. Okrem toho sa pred nákupom oplatí pozorne prečítať informácie o údržbe. Ak na etikete nájdeme symbol pre chemické čistenie, musíme počítať s tým, že budeme musieť vždy volať odborníka.

Čo namiesto sedacej súpravy

V mnohých prípadoch nám interiér neumožňuje používať tradičné sedačky, ktoré sú zaužívané tak, ako by sme očakávali. Ak z nejakého dôvodu nechceme alebo nemôžeme použiť rohovú sedaciu súpravu, najbližšou náhradou sú rozkladacie pohovky. Bohužiaľ, v prípade pohovky musíme vziať do úvahy obmedzenia týkajúce sa tvaru, veľkosti a farby.

Záver

Pred zakúpením rohovej sedacej súpravy si musíme zodpovedať niekoľko otázok. Zhrnieme ich nižšie:     

aká bude základná funkcia našej sedačky – relaxačná, na spanie alebo dizajnová?

kto bude jeho používateľom a aké sú preferencie týkajúce sa jeho vzhľadu?

aká bude optimálna veľkosť sedačky vo vzťahu k veľkosti miestnosti?

z ktorého materiálu / tkaniny bude rohová sedacia súprava vyrobená?     

aká je preferovaná životnosť rohovej sedacej súpravy?

či má byť rohová sedacia súprava prešívaná, hladká alebo reliéfna?

aký je spôsob udržiavania rohovej sedacej súpravy?

Po znalosti všetkých odpovedí môžeme pre každú miestnosť ľahko nájsť alebo zvoliť rohovú sedaciu súpravu.

Iné zaujímavé články