Rohová sedacia súprava

Rohová sedacia súprava
Rohové sedacie súpravy a iný zlacnený tovar

Rohová sedacia súprava – veľká a luxuxná sedacia súprava v prevedení s taburetom, na nožičkách, smožnosťou rozloženia a taktiež v tvare U a do L.

Obývacia izba je miestom, kde sa sústreďuje rodinný a spoločenský život, preto sa oplatí venovať výberu správneho nábytku na sedenie určitú pozornosť. Ak sa rozhodneme, že roh má byť v tejto miestnosti najdôležitejším prvkom, je lepšie zvážiť niekoľko dôležitých aspektov, ako napríklad to, že rozkladacia sedacia súprava môže slúžiť nielen na sedenie, ale aj na spanie.

Na veľkosti rohovej sedacej súpravy záleží

Veľkosť rohovej sedacej súpravy bude závisieť od veľkosti obývačky, preto je logické, že čím väčšia miestnosť, tým väčší model môžeme umiestniť. Samozrejme, v súlade so zdravým rozumom by mala zapadať, nie však zaberať miesto. Čo sa týka veľkosti, mali by ste zvážiť, koľko ľudí ju bude využívať – či je to veľká alebo malá rodina, či si často pozývame hostí a máme veľa priateľov, alebo len zriedka. Ak rohovú sedaciu súpravu štandardne bude využívať veľa používateľov, tak samozrejme čím väčšia, tým lepšia a pohodlnejšia. V tomto prípade si môžete vybrať variant v tvare U, no lepšie sa bude hodiť do skutočne veľkej obývačky, kde bude na centrálnom mieste, nie v rohu. V takýchto miestnostiach budú lepšie vyzerať aj modely s veľkým operadlom a podrúčkami. Niektoré z ponúkaných sedačiek majú aj nastaviteľné opierky hlavy – čo je plus pre vysokých užívateľov.

Rohová sedačka do malej miestnosti

V malých obývačkách máme na výber o niečo menej možností, pretože sa budeme musieť vzdať jemne profilovaných opierok hlavy v prospech jednoduchosti a minimalizmu. Rohohovú sedaciu súpravu dostanete aj bez lakťových opierok, vďaka čomu ušetríme viac miesta – pozrite si naše malé sedačky. Pozornosť sa oplatí venovať aj hĺbke sedadla a jeho výške. Nižším ľuďom môže vyhovovať nižší a plytší kus nábytku, naopak vysokým ľuďom bude príjemnejšie na vysokých a hlbších sedadlách. Operadlo sedačky môže byť pevné, ale v malej miestnosti sa môže zdať rohová sedacia súprava príliš masívna. Ďalšou možnosťou sú dekoračné vankúše na báze nízkej čalúnenej dosky alebo matraca (čo je rozkladací prvok s funkciou na spanie).

Rohová a rozkladacia sedacia súprava s funkciou spánku

Kútik s funkciou každodenného spánku, keď plánujeme v budúcnosti niekoho hostiť alebo keď sa stane jediným takýmto kusom nábytku v byte, ktorý slúži ako posteľ. Kľúčovou záležitosťou je v tomto prípade box na posteľnú bielizeň alebo prikrývky, hoci dokáže poskytnúť aj ďalší úložný priestor na úplne iné veci. Veľký kontajner je dôležitý, ak má kút slúžiť predovšetkým na spanie. Ak má byť v rozloženom stave pre dve osoby, je dobré, aby minimálna šírka miesta na spanie bola 120 cm.

Rozkladacie rohové sedacie súpravy

Existuje niekoľko spôsobov, ako rozložiť sedačku. Prvým je metóda „vozíka“ (inak známa ako systém Delfin), teda vytiahnuť vozík spod sedadla a tam vytiahnuť matrac. Druhým spôsobom je systém rozkladania, pri ktorom vysunieme sedák a sklopíme operadlo, čím získame povrch s rovnomernou tvrdosťou. Spôsob otvárania rozkladacej sedačky by ste mali zvoliť v závislosti od množstva priestoru. Ten je možné využiť, pretože nie každá rohová sedačka sa dá rozložiť, kým sa matrac nezarovná s koncom leňošky.

Druhy tkanín sedacích súprav

Čalúnenie je ďalšou dôležitou otázkou. Mali by sme si vybrať kvalitnú látku, pretože ide o kus nábytku, ktorý je často používaný a preto chceme, aby bol v perfektnom stave čo najdlhšie. Pri výbere tkanín sedacích súprav sa oplatí venovať pozornosť jeho oderu, pretože rozhoduje o odolnosti látky. Meria sa testom pomocou špeciálneho stroja, ktorý drhne materiál, kým sa nezničí. Látky s odolnosťou pod 20 tis. cyklov sú slabé, a preto sa neodporúčajú pre rohové sedacie súpravy. Tie so silou viac ako 40 tis. cyklov sú dobré látky. Mali by sme však hľadať látky s odolnosťou cez 60 tis. cyklov – sú to veľmi dobré tkaniny, zatiaľ čo viac ako 100 000 cyklov sú považované za takmer nezničiteľné a sú veľmi zriedkavé.

Často používané čalúnenie, používa sa:

menšestr – správne zvolený typ je veľmi odolný; obzvlášť obľúbený vo velúrovom alebo žakárovom nábytku štylizovanom ako starý nábytok, ktorý bude dobre fungovať v izbách v klasickom štýle;

ženilka, ktorá je mäkká, hustá a hladká, navyše odolná voči žmolkovaniu (preto bude vhodná pre domácich miláčikov), pomerne ľahko sa čistí, ak na nečistoty zareagujeme dostatočne skoro.

Materiálom voľby je aj mikrovlákno, ktoré vďaka tomu, že sa ľahko čistí, bude dobre fungovať pri kontakte s deťmi. Pre alergikov odporúčame husto tkané mikrovlákna.

Umelá koža, ktorá je imitáciou kože, je určite lacnejšia ako pravá koža, no bohužiaľ často praská. Vo väčšine prípadov však chceme, aby sa poťah ľahko čistil, preto sa oplatí venovať pozornosť tomu, či má hydrofóbny náter. Dnes už vieme, že látky vyrobené takou technológiou sú tie, ktoré sú chránené nielen zvonku, ale aj zvnútra. Jeho genialita spočíva v tom, že akákoľvek tekutina naliata na látku sa formuje do kvapiek, nepreniká do jej vnútra. Ľahko sa odstraňuje napríklad papierovými utierkami.

Výplň sedacej súpravy

Výplň vankúšov a sedadiel je ďalším dôležitým prvkom, pretože nám najviac záleží na komforte používania. V low-end nábytku často nájdeme v sedačkách obyčajnú špongiu, ktorá sa, žiaľ, časom zdeformuje a zoštíhli. Tie, ktoré sú vyplnené penou, urobia lepšie, ak sa pripevní na vlnové pružiny, ktoré spomalia deformáciu. HR peny, teda vysoko flexibilné peny, majú zvýšenú elasticitu a pevnosť. Od bežných pien sa líšia nepravidelnou štruktúrou, ktorá sa prispôsobí tvaru tela. Bonell pružiny sú určite drahšie, ale sú odolnejšie a na najčastejšie opotrebovaných miestach sa tak ľahko nezrútia. Sú vertikálne umiestnené a navzájom spojené, takže celý systém pracuje s bodovým tlakom.

Rohová sedacia súprava ako posteľ

Ak má rsedacia súprava slúžiť ako posteľ, za pozornosť určite stoja posledné dva druhy výplne. V prípade modelov, pri ktorých sa operadlo po rozložení stane spacou časťou, budú obe časti rovnaké. Ak máme naopak spálňovú časť posuvnú, musíme počítať s tým, že pôjde o inú výplň ako v sedacej časti. Použitie pien na vankúše a operadlá je bežný postup, pretože peny je možné rezať do akéhokoľvek tvaru. Silikónové guličky budú pôsobiť nadýchanejšie a zároveň veľmi pružia, vďaka čomu poskytujú dobrú oporu krku a hlave. Navyše je to antialergický materiál.

Farby a vzhľad sedacej spravy

Ktorú rohovú sedaciu súpravu si vyberieme, závisí vo veľkej miere od štýlu obývačky a vkusu kupujúceho. V modernom štýle sa najlepšie osvedčia modely s pomerne prísnym a jednoduchým vzhľadom, v tlmených farbách, napríklad sivá. Klasický typ zase dodá pocit útulnosti a pohodlia. Veľmi obľúbený je nábytok v škandinávskom štýle. Vyznačuje sa ľahkosťou a prirodzenosťou, takže v tomto prípade by boli najlepším riešením sedacie súpravy na vysokých nohách, s béžovým čalúnením. Bez ohľadu na farby a vzhľad sedacej spravy , aký štýl si vyberiete, šedá je módna farba. Vôbec sa nemusíte báť, že to bude studená farba, záleží na odtieni, ktorý si zvolíte. Musíme však pripomenúť, že šedá je elegantná a zároveň praktická. Ďalším módnym postupom je výber výrazne kontrastnej farby vo vzťahu k zvyšku miestnosti. Tak ako aj celkom svetlej, napríklad výraznej žltej, červenej, zelenej, aby hlavný akcent padol na rohovú sedaciu súpravu

Kvalita a trvanlivosť rohovej sedacej súpravy

Kvalita spracovania je však dôležitá a mala by byť tým najdôležitejším faktorom pri výbere nábytku, ktorý nám má slúžiť dlhé roky. Dnes ponuka online predaja zahŕňa mnoho rôznych modelov. Dajú sa rýchlo a jednoducho aplikovať do rohu obývačky, aby ste zistili, či sa k nej hodí. Ak nám to však nestačí a objednaný model nezodpovedá nášmu dekoru alebo nespĺňa naše očakávania z hľadiska napr. pohodlia, môžeme vrátiť produkt v lehote stanovenej predajňou, bez uvedenia konkrétneho dôvodu. Rozhodujúcou výhodou je, že výrobcovia ponúkajú oveľa nižšie ceny ako v kamenných predajniach, ako aj dodatočné zľavy a rabaty. Je dôležité vybrať si spoľahlivého predajcu, ktorí vzbudzuje dôveru a získava pozitívne hodnotenia od zákazníkov.

Zobrazených 1–36 z 29777 výsledkov